VIDEO/ Shevçenko dorëzohet përpara Milanit, Ibra tregon klasin me një supergol dhe Messias rrëmben sërish skenën

0

Milani riktheht tek fitorja ditën e sotme, duke lënë pas krahëvë dy humbjet radhazi në kampionat. Shevçenko nu kia del të ndalë dot ekipin e tij të zemrës, teksa Genoa e udhëhequr prej tij është mposhtur thellë 3-0. Protagonisti i ndeshjes ishte pikërisht Messias, i cili shënoi golin e fitores dhe ndaj Atletico Madrid. Në minutën e 10-të, Zllatan Ibrahimoviç shënon një super gol nga faulli për të hapur sfidën.

Ndërkohë që në minutën e dytë të shtesës së pjesës së parë, Messias shënon golin e dytë për Milanin. Braziliani do të realizonte dhe njëherë në minutën e 62-të, duke e çuar rezultatin në 0-3. Me këtë fitore, Milani parakalon Interin në renditjen e klasifikimit të Serisë A. S/Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online