VIDEO/ Shënon në mënyrën e tij më të rrallë, Ernest Muçi tund rrjetën kundër Salzburgut me trajnerin e ri të Legias

0

Ernest Muci e ka nisur për herë të parë si titullar me trajnerin e ri të Legias së Varshavës. Lojtari shqiptar ka qenë nga minuta e parë ndaj Salzburgut në ndeshjen miqësore që ka nisur prej disa minutash dhe tani po mbyllet pjesa e parë.

Takimi është në shifrat 0-2, teksa goli i dytë do të vinte nga Ernest Muci. Pas krosimit të mbërritur prej tij nga krahu i djathtë, sulmuesi kërceu mbi kundërshtarin dhe dërgoi topin në rrjetë me kokë. Një mënyrë shënimi që nuk e kemi parë kurrë më parë nga ana e Muçit, që lojën në ajër nuk e ka pikën e tij më të fortë. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.