VIDEO/ Shënohet një nga golat më të çuditshëm në histori, De Gea shtrihet përtokë i dëmtuar dhe Arsenali tund rrjetën

0

Ndeshja mes dy gjigantëve të Premier League-s ka prodhuar sot një nga golat më të çuditshëm në histori. “Topçinjtë” kanë tundur rrjetën në minutën e 13, por duke lënë shumë persona të befasuar. Arsenali kishte të drejtën e një goditjeje nga këndi, teksa në zonë De Gea shkelet në këmbë nga shoku i tij i skuadrës, Fred.

Portieri i Manchester United-it rrëzohet menjëherë përtokë nga dhimbjet, duke e lënë portën të gjithën të zbrazët. Megjithatë arbitri nuk i ka fryrë bilbilit dhe Emile Smith Roëe tund rrjetën me një goditje nga distanca. Lojtarët e “djajve të kuq” kanë shkuar menjëherë te gjyqtari për të protestuar, por në fund goli është cilësuar si i rregullt./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.