VIDEO/ Serbët lënë nam! Nga Portugalia kthehen me Argjentinën vetëm se mundi kroatët, tifozët harrojnë ndeshjen e tyre dhe nisin ovacionet

Argjentinasit luajtën ndeshjen e tyre më të mirë të turneut deri më tani dhe në fund morën një fitore të merituar, ndërsa tani në finale presin fituesin e Francë-Marok. Teksa po luhej ndeshja Kroaci-Argjentinë, në Beograd po zhvillohej edhe ndeshja e Euroligës në basketboll mes Zvezdës dhe Zalgirisit.

Beogradasit fituan 77:73 dhe në fund të ndeshjes nga tribunat e sallës Pionir dëgjoheshin thirrjet “Argjentinë, Argjentinë”. Ishte pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes në Katar kur Argjentina kaloi në epërsi me golin e dytë. E njëjta sjellje dhe festë e serbëve, si këtë herë kundër kroatëve, ishte në momentin kur Portugalia shkatërroi Zvicrën e shqiptarëve. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online