Penalltia e fituar nga Argjentina! Nga Gary Neville te Roy Keane, të gjithë janë kundër: Nuk e panë as në VAR, si mund të jepej?

Shumë figura të shquara të futbollit botëror janë kundër penalltisë së dhënë në favor të Argjentinës ndaj Kroacisë. Goli i parë do të shënohej nga ana e Lionel Mesit, me penalltinë e fituar nga Alvarez.

Arbitri Orsato nuk do ta mendonte dy herë akordimin e 11-metërshit. Por Gary Neville, Ian Wright dhe Roy Keane ishin tërësisht kundër këtij vendimi.

Gary Neville: “Nuk ka mundësi që kjo të jepet penallti”.

Ian Wright: “Këta nuk kontrolluan as VAR-in, nuk e kam idenë pse, por kjo nuk është penallti”.

Roy Keane: “Jam dakort me këto mendime, as për mua nuk është penallti”. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online