VIDEO/ Rrëzon kundërshtaren përtokë me vetëm një lëvizje, UEFA ju fton ta shijoni: Vizion, klasi i Asllanit

0

Kosovare Asllani është duke udhëhequr Suedinë në Kampionatin Europian të Femrave. Suedezet mposhtën Belgjikën mbrëmjen e djeshme me rezultatin 1-0, duke kaluar me sukses çerekfinalet e këtij kompeticioni. Sigurisht që Asllani ka spikatur me lojën e saj, duke mahnitur edhe vetë UEFA-n.

Qeveria europiane e futbollit ka shpërndarë në faqen e vetë zyrtare në internet një video ku lojtarja shqiptare driblon dhe rrëzon përtokë kundërshtaren me vetëm një lëvizje mjeshtërore të topit. “Vizion: Klasi i Asllanit”, shkruhet në faqen e UEFA-s, që i fton të gjithë të shohin elegancën e Asllanit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.