VIDEO/ Rezultat që nuk i shërben askujt, Vllaznia-Teuta veniten me uljen e dritave

0

Vllaznia dhe Teuta e kanë mbyllur ndeshjen e javës së 13 në një barazim pa gola. Një rezultat ky që nuk i shërben askujt, pasi të dyja ekipet kërkonin tre pikët. Pavarësisht mundësive që gjendeshin nga të dyja krahët, sidomos nga krahu i durrsakëve, ka munguar konkretizimi.

Pjesa e parë kishte një ulje të ritmit, kjo e ndikuar edhe nga ikja e energjisë. Jo pak, por në dy raste ka pasur një problem të tillë në “Loro Boriçi”. Por brenda 5 minutash gjithçka është rregulluar dhe zgjidhur. Të venitur në uljen e dritave, Vllaznia-Teuta nuk i ka arritur pritshmëritë për tifozët. /Sport Ekspres/

Formacionet zyrtare:

Vllaznia: Sherri, Gligorov, Malota, Shehi, Gurishta, Krymi, Ramadani, Marku, Lika, Sinho, Maranhao

Teuta: Frashëri, Todorovski, Arapi, Aleksi, Kuro, Avdyli, Gashi, Kallaku, Vecaj, Vila, Nikac

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.