VIDEO/ Reshjet e shiut “pushtojnë” fushën në Spanjë, shtyhet ndeshja e Europa League

0

Takimi mes Villareal dhe Maccabi Tel Aviv nuk ka nisur sipas orarit të planifikuar, në orën e 21:00. Kushtet atmosferike e kanë bërë të pamundur që skuadrat të zbrisnin në fushë. Reshjet e shiut kanë “pushtuar” stadiumin “Estadio de la Ceramica”, ku uji valëzon në fushën e blertë.]

Në këto kushte takimi është shtyrë deri në një moment të dytë. Shpresat janë që ndeshja të luhet më vonë në mbrëmjen e sotme, megjithëse gjithçka mbetet në dorën e kushteve të motit dhe jo të zyrtarëve të këtij takimi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.