VIDEO | Rashica “makineri”, gjunjëzon Shalken me dygolësh

Milot Rashica nuk ndalet. Sulmuesi anësor shënon një tjetër dopietë me Verder Bremenit pas asaj të shënuar kundër Nurenbergut. “Viktima” e radhës ka qenë Shalke, e cila për momentin po mposhtet 3-1 nga vendasit e Verderit.

Fillimisht, lojtari nga Vushtria shënoi në minutën e 31-të, ku pas krosimit të Kruze goditi saktë në cepin e portës. Në pjesën e dytë, Verderi mori avantazhin pas penalltisë së shndërruar në gol nga Maks Kruze.

Për të mbyllur gjithçka dhe për të hipotekuar fitoren, mendoi përsëri Rashica, i cili shënoi në minutën e 73-të. 22-vjeçari shmangu bukur portierin dhe shënoi golin e dytë përsonal dhe të tretin për ekipin e tij. Ky ishte goli i pestë në kampionat për Rashicën dhe i gjashti me fanellën e Verderit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online