VIDEO/ Rajo befason Realin në pjesën e parë, tifozët kërkojnë karton të kuq për Ivan Balliun

Pjesa e parë mes Rajo Vajekanos dhe Realit të Madridit është mbyllur në barazim 2-2. Vendasit kanë befasuar “los blancos” që në minutën e 5, kur kanë shënuar me anë të Comesana-s. Modriç ka kthyer sërish baraspeshën nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 37, ndërsa në të 41-tën Militao përmbys rezultatin. Por festa e madrilenëve zgjat vetëm tre minuta, pasi Garcia shkund përsëri rrjetën e Realit.

Ndërkohë në qendër të vëmendjes është kthyer edhe Ivan Balliu. Një përplasje që mbrojtësi shqiptar ka pasur me Vinicusin ka bërë që tifozët të shfaqin menjëherë pakënaqësitë nëpër rrjetet sociale. Për Balliun është kërkuar karton i kuq, por arbitri në fushën e lojës ka menduar ndryshe./Halit Delibashi-Sport Ekspres/