VIDEO/ Pushimet u bëjnë keq ekipeve shqiptare! “Acar” te Teuta-Vllaznia, goditjet nga distanca mbulojnë mungesën e ideve

0

Pushimet e Kombëtareve duhet t’i jepnin kohë për t’u rigjeneruar dhe të ktheheshin me ide të reja, por në futbollin shqiptar zakonisht jep efekt anësor. Kështu ndodhi edhe te takimi mes Teutës dhe Vllaznisë, i mbyllur me shifrat 0-0.

Mungesës së ideve për të dalë në sulm, i mbulojnë sadopak disa goditje nga distanca që dhanë shkëndija emocionesh, në ndeshjen e ftohtë. Paraqitje nën mesatare të dy skuadrave që më shumë luftuan në duele sesa krijuan para portës kundërshtare. /Sport Ekspres/

Teuta: Qirko, Idrizaj-Kotobelli-Kouros-Marku, E. Vila-Beqja- Karabeci- L. Vila, Oshafi- Hebaj

Vllaznia: Zogovic, Gurishta-Juric- Bulatovic-Hakaj, Heric- Alivoda- Jonuzi, Marku- Hoxhaj- Mala

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.