VIDEO/ Pritja që vlen sa një gol i shënuar, Schmeichel bën heroi dhe i heq topin nga koka Soucek

Danimarka siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Kampionatit Europian, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Republikën Çeke. Një punë të madhe sot ka bërë edhe Peter Schmeichel, i cili është siguruar që kundërshtarët të mos barazojnë shifrat gjatë 90 minutave.

Portieri danez ka bërë heroin në minutën e 75, atëherë kur nga këndorja harkohet një top në zonë që shkon në drejtim të Soucek. Por në kohën e duhur është Shmeichel ai që grushton dhe i heq topin nga koka mesfushorit çek. Një ndërhyrje kjo që ka vlerën e një goli të shënuar, pasi në rast se gardiani nordik do të kishte vepruar, atëherë Soucek do e kishte pasur të lehtë të tundte rrjetën. Gjë kjo që do të hapte përsëri çështjen e kualifikimit për në gjysmëfinale./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online