VIDEO/ Prekje e pastër me dorë dhe nuk jepet penallti, Juventusi ndihet sërish i vjedhur

0

Arbitrat po vazhdojnë me gabimet e tyre kundër Juventusit në këtë sezon në Seria A. Këtë herë ka ndodhur në përballjen kundër Lacios, me pjesën e parë që është mbyllur në shifrat 1-1. Në minutën e 25 të ndeshjes, kur miqtë ishin në avantazh, Hoedt kap topin me dorë në zonën e Lacios.

Menjëherë kanë reaguar lojtarët e Juventusit që kërkon penallti nga arbitri, por kryesori i takimit ishte i vendosur dhe e kishte pamjen fare të qartë, duke mos kërkuar ndihmën e VAR. Loja ka vazhduar normalisht, ndërsa tifozët bardhezinjë ndihen të vjedhur dhe kanë reaguar në rrjetet sociale. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.