VIDEO/ Portieri i Brest “tallet” me Nejmar! Nuk rri në mesin e portës, sulmuesi e PSG e humbet 11-metërshin

PSG fitoi në shifrat 0-2 kundër Brestit në transfertë, megjithëse ky rezultat nuk ishte i mjaftueshëm për të fituar “Ligue 1”. Nga krahu tjetër Bresti i kërkonte pikët për të mbijetuar në elitën e futbollit francez.

Gjithçka ka nisur që në minutën e 19 atje ku Nejmar kishte mundësinë më të mirë për të dërguar në avantazh PSG. Portieri i Brest, Larsonneur, zgjodhi që të tallej disi me kundërshtarin dhe të luante me nervat e tij.

Duke mos qëndruar në mesin e portës dhe teksa lë pjesën më të madhe të hapësirës së portës të pambuluar, Nejmar është hutuar duke e nxjerrë topin jashtë nga 11-metrat. /Sport Ekspres/