VIDEO/ Po shkëlqen më shumë se kurrë, talenti që do i bashkohet Shqipërisë nuk ndalet me gola

0

Albion Ademi po përjeton formën e tij më të mirë këtë sezon, ku nuk di të ndalet me golat. Sulmuesi shqiptar ka gjetur përsëri rrjetën në ditën e sotme, ku ekipi i tij, Mariehamn, luan përballë Rovaniemi-t. Talenti që i tha “jo” Kombëtares së së Finlandës për t’ju bashkuar Shpresave të Bushit ka vendosur barashpeshën në minutën e 40-të të takimit.

Ademi merr një pasim në hyrje të zonës dhe e ka të lehtë të mposhtë portierin kundërshtar në duelin mes tyre. Ky është goli i 6 për futbollistin 21-vjeçar në 8 ndeshjet e para të këtij kampionait në Finlandë. Shifra këto që të bëjnë të shpresosh shumë nga ky emër, që po shkëlqen më shumë se kurrë këtë sezon./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.