VIDEO/ Plas sherri pas përfundimit të ndeshjes Vllaznia-Laçi, Obanor shkon me shqelm te lojtari i shkodranëve

0

Vllaznia ka arritur që të kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë pas fitores në shifrat 1-0 kundër Laçit. Goli i Hoxhajt pas skemës së bërë nga ana e Brdaric ka realizuar vendimtar që t’i dhurojë kualifikimin shkodranëve, ndërsa në fazën finale do të përballen me Skënderbeun.

Por mbyllja e ndeshjes me kurbinasit nuk rezultoi siç pritej. Teksa shkodranët u nisën që të festonin arritjen e tyre, papritur sherri ka plasur në fushën e lojës. Në momentin e përplasjes Obanor shkon për të goditur me shqelm Markun në stilin “kung-fu” dhe lojtari i shkodranëve shtrihet në tokë. Kaq mjafton që situata të irritohet më tepër dhe arbitri ta ndëshkojë me karton të kuq mbrojtësin e Laçit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.