VIDEO/ “Persekutime, dhoma rajoni t’errëta”! Tirona Fanatics drithërojnë me këngën për bardheblutë

0

Këtë vit festohen plot 100 vite histori për klubin e Tiranës, që dhuratë për tifozët pati titullin kampion të Superiores, duke iu ngjallur sërish ato emociaone të përjetuara 11 vite më parë, pavarësisht se këtë herë nuk mund të ishin të pranishëm në shkallët e stadiumit. Por tifozeria nuk e ka braktisur kurrë këtë ekip, duke qenë pranë tij përgjatë këtij shekulli.

“Tirona Fanatics” kanë hapur tashmë dhuratën e tyre për klubin e zemrës. Një kënge drithëruese kushtuar bardhebluve, ku tregojnë gjithë dashurinë dhe krenarinë e madhe që ndjejnë për këto ngjyra. Asgjë nuk e ka ndalur hapin e tyre në mbështetje të klubit, madje as dhomat e errëta të rajoneve të policisë dhe këtë e tregojnë qartë në këngën e tyre./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.