VIDEO/ Penalltia më qesharake në historinë e futbollit vjen nga Anglia, lojtari ngatërron portën me stjuardin

0

Penalltia më qesharake e historisë së futbollit mund të jetë ajo në Angli, teksa do të ndeshet Yeovil Toën kundër Ëeymouth. Ndeshja përfundoi në shifrat 1-1 dhe gjithçka do të vendosej te 11-metërshi sa i përket ekipit që do të kalonte më tej.

Yeovil ia doli që të kualifikohet, por edhe të lërë një prej skenave që mori shpërndarje të gjerë në rrjetet sociale. Futbollisti i tyre, Tom Knoëles, kishte mundësinë që të shënonte, por gaboi tërësisht.

Teksa ngatërroi drejtimin e portës dhe shënjestrën, futbollisti i Yeovil gjeti menjëherë kokën e stjuardit. Ky i fundit u godit në kokë nga topi, por dhuroi edhe spektakël për tifozët. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.