VIDEO/ Pasimi që të lë gojëhapur dhe po merr jehonën, Nicolo Barella arriti këndin e pamundur me thjeshtësi te Italia

0

Italia ka bindur opinionin sportiv në ndeshjen e parë që zhvilloi kundër Turqisë. Djemtë e drejtuar nga Mancini fituan në shifrat 0-3 ndaj Turqisë duke mos i dhënë asnjë mundësi të vetme kundërshtarit për të rrezikuar dhe vënë në dyshim fatin e ndeshjes. Kjo ishte përballja hapëse e këtij Europiani që përmbushi emocionet e pritura.

Ndërkohë pasimi që ka marrë më shumë vëmendje dhe shpërndarje të gjërë në rrjetet sociale i përket Nicolo Barella. Lojtari i Interit ka gjetur zgjidhjen më të papritur mes presionit të lojtarëve turq duke koordinuar me saktësi mbreslënëse topin te shoku i skuadrës, në një kënd që ishte thuajse i pamundur për t’u arritur. E këtë gjë Nicolo Barella e arriti me thjeshtëinë më të madhe… /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.