VIDEO/ Partizani mund Teutën në finalen e parakohshme, festojnë nga Laçi në Shkodër se hyjnë në vallen e titullit (VIDEO)

0

Partizani ka mundur Teutën në finalen e parakohshme të Superiores. Të kuqtë ia kanë dalë në shifrat 0-1 falë golit të Cinarit dhe pas gabimit të pafalshëm të portierit Frashëri në daljen e pastudiuar. Kjo ndeshje prodhoi raste të pastra për të dyja ekipet, por ajo që vendosi ishte episodi i minutës së 26.

Fitores së Partizanit i gëzohen nga Laçi në Shkodër. Kurbinasit mundën Tiranën në shifrat 0-1 me autogolin e Najdovskit dhe shkodranët ia dolën kundër Kastriotit në shifrat 1-0, falë realizimit të Dilaver.

Pas këtyre fitoreve, Vllaznia dhe Laçi janë vetëm dy pikë larg kryesuesëve dhe do të luajnë ndaj tyre në ndeshjet direkte në javën e ardhshme, duke hapur vallen e titullit. Nga krahu tjetër Skënderbeu del nga zona e rrezikut pas fitores 2-0 kundër Apolonisë, ndërsa Kukësi fundosi Bylisin në përmbysjen 2-1. /Sport Ekspres/

Teuta-Partizani 0-1 Cinari 25′

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Xhekson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi
Trajner: Edi Martini

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Murataj, Hasani, Asani, Çinari, Lukas
Trajner: Ilir Daja

 Vllaznia-Kastrioti 1-0 Dilaver 78′

Vllaznia: Zogoviç; Gurishta, Imami, Shehi, Isaevski; Jonuzi, Marku, Da Silva, Imeri, Hoxhaj, Avdijaj
Trajner: Tomas Brdariç

Kastrioti: Hidi; Deliaj, Çela, Shkalla, Prodani; Husein, Okebugëu, Moraes; Devid, Bardhi, Rezi
Trajner: Ramadan Ndreu

Tirana-Laçi 0-1 Najdovski 66′ autogol

Tirana: Bekaj; Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari; Toshevski, Batha, Çelhaka, Ismajlgeci; Danso, Seferi, Halili
Trajner: Orges Shehi

Laçi: Sherri; Malota, Ignjatoviç, Obanor; Marku, Lushkja, Deliu, Shehu, Musta; Harmon, Mazrekaj
Trajner: Shpëtim Duro

 Kukësi-Bylis 2-1 Eze 68′, Limaj 88’/ Ntepe 16′

Kukësi: Xhika, Kotobelli, Demiri, Bytyçi, Dragoshi, Tsintsadze, Taipi, Limaj, Ibraimi, Peposhi, Eze.
Trajner: M. Josa

Bylis: Qirko, Ymeralilaj, Stojanoviç, Janku, Ndreca, Lorran, Desançiç, Hadroj, Entoni, Qardaku, Ntepe.
Trajner: V. Dovedan.

 Skënderbeu-Apolonia 2-0 Meksi 25′ p, Pusi 29′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.