VIDEO/ Panik në Danimarkë-Finalndë! Eriksen përson arrest kardiak dhe humb ndjenjat, ndërpritet ndeshja

0

Momente paniku kanë përfshirë ndeshjen mes Danimarkës dhe Finlandës të vlefshme për Kampiontin Europian. Në minutën e 42-të, Kristian Eriksen rrëzohet papritur në fushën e lojës duke shkaktuar ankth te lojtarët e tjerë. Arbitri bën menjëherë me shenjë për ndihmën mjekësore të cilët vrapojnë për të ndihmuar mesfushorin danez.

Ky i fundit pësoi një arrest kardiak dhe humb ndjenjat, duke ndërprerë kështu takimin. Mjekët menjëherë nisin ti bëjnë masazh pranë zemrës për ta risjellë përsëri në jetë, madje kanë shkuar deri në përdorimin e defribilatorëve./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/idextratime/status/1403756423771688966

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.