VIDEO | Nurmagomedov është bishë, MkGregor dorëzohet dhe ka sherr më pas

0

Khabib Nurmagomedov ka triumfuar ndaj Konor MkGregor. Një kapje në raundin e katërt e detyroi irlandezin, ndërkohë që më pas u panë skena të turpshme. Përleshje brenda dhe jashtë kafazit, aq sa për arsye sigurie Nurmagomedovit nuk iu dha medalje para publikut.

Khabib vs McGregor

WOOOOW! Khabib vs McGregor finish and scuffle!!#UFC229

Gepostet von Fights Videos am Samstag, 6. Oktober 2018

Për arsye sigurie u vendos që luftëtari rus të linte arenën e luftimit. Edhe pse këmbënguli që t’i jepej rripi aty, policia i shpjegoi se nuk mund ta bënte diçka të tillë, pasi turma ishte e tërbuar.

Khabib duke u larguar në shoqërinë e policisë dhe forcave të sigurisë (Photograph: Harry How/Getty)

Nurmagomedov u shpreh se ishte i gatshëm të shkonte edhe në burg nëse kish bërë diçka gabim gjersa u bind dhe më pas së bashku me forcat e sigurisë dhe Policinë la kafazin.

Fituesi u shpall pa dy luftëtarët e UFC aty, me rusin që regjistroi fitoren e 27-të dhe fitoi titullin. Me aftësitë e tij në mundje i rezistoi grushteve të MkGregor, i cili rikthehej të luftonte pas dy vitesh. Për irlandezin kjo ishte humbja e dytë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.