VIDEO/ Një vit nga humbja e një legjende, FIFA me video emocionuese për Maradonën: Sot një vit mër parë futbolli u shkatërrua

0

Sot një vit më parë, bota e futbollit do të shokohej nga largimi nga jeta i legjendës Diego Armando Maradona. Institucioni i FIFA-s nuk e ka harruar këtë përvjetor, duke shpërndarë një video mjaft emocionuese në drejtim të tij.

“Sot një vit më parë, futbolli u shkatërrua nga vdekj.a e Diego Maradonës”, shkruar organizimi më i lartë i futbollit botëror. Në këtë video pasqyrohej gjithë jeta e legjendës së Napolit, që prej fillimit të karrierës së tij deri në fund të saj. Dhe në fund një falënderim për emocionet e dhuruara tek tifozët që kurrsesi nuk mund të mungonte./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.