VIDEO | Një CR7 edhe në MLS, ky gol është një perlë!

0

MLS ofron gola spektakolarë, nga më të ndryshmit. Të fundit e ka realizuar mesfushori i Siatëll Saunders, Kristian Roldan, i cili ashtu si portugezi i Juventusit, veç inicialeve të emrit, mban edhe numrin 7.

 

View this post on Instagram

 

WHAT A HIT! ? Take a bow, @cristianroldan_.

A post shared by Major League Soccer (@mls) on

Roldan realizoi në minutën e 42-të golin e barazimit për skuadrën e tij ndaj Minesota Junajtid. Mesfushori nuk ngurroi të gjuante fort nga distanca dhe topi përshëndeti rrjetën. Portieri kundërshtar u  mundua ta ndalte topin, por e preku vetëm me majën e gishtave pa mundur ta devijojë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.