VIDEO/ Nga urrejtje në dashuri, tifozët e Arsenalit i thurin këngë mesfushorit: Ne kemi Granit Xhakën

0

Një “telenovelë” dashurie dhe urrejte është marrëdhënia mes tifozëve të Arsenalit dhe Granit Xhakës. 3 vite më parë mbështetësit e topçinjve kërkuan me ngulm largimin e mesfushorit shqiptar të Zvicrës pas performancave të dobëta të tij.

Por tashmë duket se gjithçka ka marë një kthesë 180 gradë, pasi Xhaka është një nga lojtarët e preferuar të tifozëve të Arsenalit. Pas fitores 3-0 ndaj Brentford, ultrasit kënduan në kor emrin e 29 vejçarin. “Ne kemi Granit Xhakën. Ne kemi Granit Xhakën”- ishin brohoritjet e fansave të Arsenalit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.