VIDEO/ Nga La Liga shkon për të firmosur në Turqi, shtohet numri i lojtarëve shqiptarë: Erdha këtu për të luajtur në Champions League

0

Enis Bardhi ka bërë zgjedhjen e re për karrierën e tij. Lojtari që mori jehonën e madhe te Levante ra nga La Liga në sezonin e shkuar dhe humbi nga shkëlqimi i dikurshëm. Kishte mbërritur momenti për një aventurë të re, të cilën lojtari shqiptar e ka gjetur te Trabzonspori. Pak më parë Bardhi ka shkuar në zyrat e klubit atje ku do të mbyllen edhe detajet e kontratës.

“Jam i lumtur që jam pjesë e një skuadre të tillë. Më mbetet vetëm të zgjidh të gjitha detajet dhe më pas të takohem me trajnerin dhe shokët e rinj të skuadrës. Erdha këtu për të përmbushur ëndrrën time dhe për të luajtur në Champions League dhe sigurisht, të presim suksesin më të madh të mundshëm me klubin, si në skenën vendase ashtu edhe atë ndërkombëtare”, tha Bardhi. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.