VIDEO/ Në kohën e duhur dhe në vendin e duhur, sulmuesi shqiptar tund rrjetën në derbin e Turqisë

Fenerbahçe është duke luajtur derbin e zjarrtë të Turqisë kundër Beshiktashit. Skuadrat kanë mbyllur pjesën e parë në shifrat 2-1 për “nëndetësen“, ndërsa goli i avantazhit ka ardhur nga këmba e një lojtari shqiptar.

Bëhet fjalë për Mërgim Berishën, i cili pas shkëlqimit me Salzburgun po përshtatet mjaft mirë edhe me Fenerbahçen. Sulmuesi shqiptar ka ndjekur aksionin e ekipit të tij dhe i gjendur në vendin e duhur e në kohën e duhur në zonën e Beshiktashit nuk e ka të vështirë të tundë rrjetën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online