VIDEO/ Musta bën Partizanin të qeshë dhë të qajë, Kukësi përmbys të kuqtë dhe tremb Tiranën]

LIVE, Kukësi-Partizani 2-1  Musta 70′ (aut.), Gj. Taipi 83’/Musta 11′

Ka përfunduar mes ankthit ndeshja Kukësi-Partizani. Të kuqtë e kanë nisur mjaft mirë përballjen, duke pasur fitoren si qëllimin e vetëm në mënyrë që të kthehen në shinat e duhura për l.uftën për titull kampion. Emiliano Musta ka ndëshkuar shpejt ish-skuadrën e tij, teksa që në minutën e 11 ka shënuar një gol të mrekullueshëm nga goditja e dënimit.

Por nëse në pjesën e parë bëri Partizanin të qeshte, në të dytën Musta e bën skuadrën e tij të “qajë“. Në minutën e 70‘ futbollisti shqiptar kthen topin në mënyrë të gabuar pas, duke e dërguar në portën e tij. Një autogol ky që i kushton shumë të kuqve, teksa me një aksion mjaft të bukur dhe me një finalizim për tu duartrokitur nga Taipi, Kukësi përmbys Partizanin duke e mbyllur ndeshjen në rezultatin 2-1. Verilindorët rikthehen te fitorja dhe tremb Tiranën, së cilës i bashkohet në krye me pikë të barabarta./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

11′ Musta shënon me predhën nga goditja e dënimit. Sota i l? topin dhe e majta e Mustës befason Tafas.

Kukësi : Tafas, Bytyçi, Lulaj, Marku, Ndreca, De Lukas, Gj. Taipi, Hila, Feizhao, Basa, Gavaza

Partizani : Teqja, Sota, Shehi, Sembene, A. Marku, Rrapaj, Murataj, H. Marku, Musta, Cara, Mala