VIDEO/ Napoli i pandalshëm edhe në Europë, Muçi largohet pa lënë gjurmë në transfertën italiane

Napoli po kalon një formë të jashtëzakonshme këtë sezon. Të kaltrit janë të pandalshëm në Serie A, por serinë e fitoreve e vazhduan edhe sot në Europë. Ekipi napoletan ka mposhtur Legian e Varshëvës me shifrat 3-0 në stadiumin “Diego Armando Maradona”.

Mbrojtja polake do të thyhen në minutën e 76, kur kapiteni Insinje tund rrjetën me një gjuajtje mfajt të bukur brenda zone. Vetëm 4 minuta më pas shtatshkurtri i Napolit jep asistin e golit për Osimhen, ndërsa për të fiksuar shifrat në 3-0 mendon Politano me një supergol në sekondat e fundit.

Titullar nga minuta e parë në këtë përballje ishte edhe Ernest Muçi, i cili u largua nga fusha në minutën e 71-të, pa mundur të lërë gjurmë përpos asaj gjuajtjeje të devijuar në goditje këndi në pjesën e parë. Por pavarësisht rezultatit, Legia ruan ende vendin e parë me 6 pikë të grumbulluara, e ndjekur nga Napoli dhe Leicesteri me nga 4 të tilla./Halit Delibashi-Sport Ekspres/