VIDEO/ “Mos prisni shumë prej tij”! Ish-sulmuesi i Juventusit hedh poshtë fjalët e trajnerti, i jep fitoren PSG-së me dopietë

0

Moise Kean është kthyer në heroin e PSG-së mbrëmjen e sotme. Transferta kundër Istanbul Bashaksehirit nuk rezultoi e lehtë për kampionët e Francës. Skuadra turke ka luajtur si e barabartë në fushën e lojës, megjithëse përballë portierit ishin parisienët ata që janë treguar më të saktë.

Ish-sulmuesi i Juventusit ka qenë shpëtimtari i PSG-së në ndeshjen e sotme, duke i dhuruar fitoren me shifrat 0-2 skuadrës së tij. “Mos prisni shumë prej tij“, kështu do të shprehej Tuchel pas dopietës së Kean në kampionat. Por 20-vjeçari i ka hedhur poshtë fjalët e trajnerit, duke shkëlqyer sërish me një tjetër dopietë në fushë. Kean po përshtatet mjaft mirë me PSG-në dhe ndoshta është ekipi i duhur për të parë shpërthimin e tij./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.