VIDEO/ Milot Rashica i dhuron Zaniolos golin e parë te Gallatasarai, protagonist në fitoren e skuadrës turke

Gallatasarai ka mposhtur Kasimpasën me shifrat minimale 1-0. Goli i vetëm i kësaj ndeshjeje është shënuar në minutën e 57. Nikolo Zaniolo ka festuar golin e tij të parë në një ndeshje zyrtare me Gallatasarain. Ishte pikërisht ish-mesfushori i Romës ai që e dërgoi topin në rrjetë me ndihmën e Milot Rashicës.

Sulmuesi shqiptar i dhuroi Zaniolos golin e parë me fanellën e skuadrës turke, pasi në minutën e 57 e shërben me një asisit në zonë, nga ku nuk e pati të vështirë të mposhtë portierin. Gallatasari merr kështu tre pikët e radhës në kampionat, të cilin e udhëheq me një diferencë prej 9 pikësh nga Fenerbahçja e vendit të dytë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/