VIDEO/ Milani fiton në minutat e fundit, shënon Maldini dhe marrin kreun e Serisë A

0

Milani ka arritur që të fitojë në transfertën ndaj Spezias në shifrat 1-2. Kuqezinjtë kaluan të parët në avantazh me Maldinin në minutën e 50. “Dinastia që vazhdon”! Padyshim që ky gol ka dhënë gëzim të dyfishtë te skuadra italiane për vetë lojtarin që arriti të tundte rrjetën.

Ndërkohë Spezia mendoi për t’ia bërë më të vështirë fitoren Milanit duke barazuar me Verre në të 80. Rei Manaj do të aktivizohej në fushën e lojës në minutën e 65 duke kërkuar t’i hap disi probleme mbrojtjes së Milanit. Për të mbyllur takimin mendoi Brahimi që vetëm pas 5 minutash nga aktivizimit do të shënonte golin e dytë dhe të fitorës, që i jep kreun e Serisë A. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.