VIDEO/ Messi zhbllokohet me fanellën e PSG-së, Manchester City largohet kokëulur nga “Parc des Princes”

0

PSG ka fituar përballjen më rë rëndësishme të grupit, duke mposhtur më rezultatin e pastër 2-0 Manchester City-n. Parizienët e nisën mjaft mirë takimin, teksa vetëm pas 8 minutash Gueye arrin të gjejë rrjetën dhe të shtang portierin Ederson.

Pas këtij goli, skuadra e Guardiolas u hodh e gjitha në sulm, duke krijuar raste të vazhdueshme për gol. Megjithatë, PSG do të shënonte dhe golin e dytë të takimit, me anë të Lionel Messit, i cili arrin të “zhbllokohet” me fanellën e Paris Saint Germain. PSG fiton ndaj Manchester City dhe mer kreun e klasifikimit te grupit./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.