VIDEO | Mesi nuk mjafton, Valencia ndal Barcelonën

0

Barcelona është ndalur në “Camp Nou” nga Valencia. Trajneri i katalansve Ernesto Valverde kreu një rotacion në mesfushë në mbrojtje dhe efektet e këtij ndryshimi u panë dukshëm në lojën e Barcelonës.

Gameiro dhe Pareho shënuan për miqtë, ndërsa Mesi ngushtoi shifrat brenda pjesës së pari. Do të ishte përsëri “pleshti” që do të gjente rrugën e rrjetës në minutën e 64-të, por përmbysja nuk u realizua dot.

Ky hap flas i Barcelonës i jep një mundësi të artë Atletiko Madridit për të çuar diferencën midis ekipeve në tre pikë. Skuadra e Simeones udhëton nesër drejt Andaluzisë, ku do të ndeshjet me Real Betis.

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.