VIDEO/ Mesfushori shqiptar shënon gol nga goditja e dënimit, portieri sheh topin t’i kalojë mes duarve

Florent Muslija ka gjetur rrugën e rrjetës në sfidën e sotme që Paderborni zhvilloi kundër Grojther Fyrthit. Takimi përfundoi me rezultatin 3-2 për Paderbornin, që merr tre pikët edhe falë golit të mesfushorit shqiptar.

Lojtari 24-vjeçar ekzekuton një goditje dënimi në afërsi të zonës në minutën e 62-të të ndeshjes. Muslija shënjestron portën dhe arrin ta dërgojë topin në rrjetë. Pavarësisht se goditja ishte në pozicionin ku ndodhej portieri, ky i fundit thjesht sheh topin t’i kalojë përmes duarve, duke mos ia dalë ta ndalë të kalojë vijën fatale./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online