VIDEO | Mënyra më e veçantë për të mbrojtur topin, a është faull?

0

Keton Parks, mesfushori i Nju Jork Siti, është bërë protagonist në sfidën kundër Siatëll Saunders. Futbollisti 21-vjeçar, gjatë një aksioni në mesfushë, në një moment që humb kontrollin e topit, bën çdo gjë për ta mbrojtur.

Në rrëzim e sipër, ai përdor kokën dhe e çon topin aty ku dëshiron dhe e kontrollon sërish. Kundërshtari i tij përfundon i shtrirë, ndërkohë që sikurse shikohet në video, arbitri i ndeshjes e konsideron gjithçka të rregullt.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.