VIDEO | Meksika në finale, por shihni çfarë ka humbur sulmuesi i saj!

0

Luis Montes ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës dhe e ka bërë diçka të tillë përmes një rasti të humbur. Sulmuesi i i Leon në Meksikë, në ndeshjen Meksikë-Haiti, ka humbur një rast të pabesueshëm me portën e boshatisur.

Gjithçka ndodhi në minutat shtesë mbi shtesën 30 minutëshe, teksa mesfushori mori një pasim në zonën e 6-metërshit dhe bëri të pabërën. Tifozët dhe ai vetë nuk u kanë besuar syve se çfarë ka humbur.

Gjithsesi fitorja ishte siguruar nga Meksika, pasi Himenez kishte realizuar me penallti në minutën e 93-të. Meksika siguroi kështu finalen në Gold Cup.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.