VIDEO/ Me birra në duar dhe duke kërcyer, holandezët dëfrehen në tingujt e muzikës shqiptare

0

Tifozët holandezë janë mbledhur në Pedonalen e Tiranës, ku po krijojnë një atmosferë festive në prag të finales së Ligës së Konferencës. Të gjithë me birra në duar dhe duke brohoritur, mbështetësit e Fejnordit po shijojnë qendrimin e tyre në kryeqytetin shqiptar.

Megjithatë tifozët e klubit nga Roterdami nuk po kërcejnë e këndojnë vetëm himnin e skuadrës së tyre, por edhe nën ritmin e muzikës shqiptare. Holandezët po e dëfrehen në tungujt e muzikës sonë, duke u shkrirë kështu edhe me kulturën shqiptare./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.