VIDEO/ Mbyllet me spektakël golash supersfida Liverpool-Manchester City, një supergol i De Bruyne i heq fitoren të kuqve

Ka përfunduar në barazim 2-2 sfida mjaft e zjarrtë mes Liverpool dhe Manchester City, duke e mbajtur të pandryshuar renditjen e të dyja skuadrave. Pas një pjesë të parë të përfunduar në barazim pa gola, në të dytën të dyja ekipet elitare të Premier Ligës dhuruan një spektakël absolut.

Fillimisht ishte Mane në minutën e 59-të që realizoi i pari për të kuqtë, pas një asisti të Salah, ndërsa vetëm 10 minuta më vonë Foden do të gjente barazimin. Loja ishte mjaft e hapur, me të dyja skuadrat që kërkonin golin e avntazhit. Salah gjen rrjetën për Liverpoolin në të 76-tën duke e çuar sfidën në 2-1, megjithatë një super gol i Kevin De Bruyne nga distanca në të 81-tën mbyll gjithçka në 2-2./Elio Hajdari-Sport Ekspres/