VIDEO/ Mbrojtësi i Kombëtares po shkëlqen, Ardian Ismajli shënon golin e parë në Serinë A

0

Ardian Ismajli është kthyer në një futbollist të rëndësishëm për Spezian në Serinë A. Pas pushtoi Kroacinë me Hajdukun e Splitit, duke u përfshirë thuajse në çdo javë te formacioni më i mirë, Ismajli e ka gjetur ritmin edhe në elitën e Italisë.

Mbrojtësi i Shqipërisë ka realizuar golin e parë zyrtar në Serinë A kundër Bolonjës. Lojtari kuqezi ka tundur rrjetën pas një krosimi nga goditja e këndit, duke e dërguar saktësisht dhe me zgjuarësi topin në rrjetë, pavarësisht mbulimit të rreptë nga kundërshtari. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.