VIDEO/ Manchester City nuk lë vend për surpriza, De Bruyne nxjerr një perlë nga repertori i tij

0

Gjithçka shkon ashtu siç pritej për Manchester City-n. “Qytetarët” nuk lënë vend për surpriza, teksa mposhtin Borussia Monchengladbach me shifrat 2-0, po i njëjti rezultat si në përplasjen e parë mes tyre. Djemtë e Guardiolës nuk janë lodhur shumë për të gjetur rrugën e rrjetës, pasi i pari do të vinte që në minutën e 12.

De Bruyne nxjerr një perlë nga repertori i tij. I gjendur jashtë zone në pozicionin e duhur për të goditur, mesfushori i talentuar belg nuk e mendon dy herë të shënjestrojë kuadratin. E majta e tij prodhon një mrekulli, duke e ndalur topin në rrjetën e skuadrës gjermane. Vetëm 6 minuta më vonë është Gundogan ai që dyfishon shifrat dhe vulos fatin e takimit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.