VIDEO/ Lokomotiva drejtohet vetëm nga shqiptarët, Kastrati shmang portierin dhe tund rrjetën në Kroaci

Lokomotiva e Zagrebit është duke barazuar me shifrat 1-1 në fushën e Istras. Edhe pse me mungesën e Uzunit në sulm, sërish janë shqiptarët  ata që e udhëheqin ekipin kroat. Këtë herë ka qenë pikërisht Lirim Kastrati ai që ka gjetur rrugën e rrjetës për skuadrën kryeqytetase, që synon të zërë një vend kë kualifikueset e Champions League këtë sezon.

Kovacic jep një top të gjatë në drejtim të futbollistit dardan, që mjaft bukur rrëmben topin dhe suke shmangur edhe portierin e dërgon topin qetësisht në portën e boshatisur. Megjithatë goli i Kastratit që në minutën e 8 të takimit nuk ka pasuar me një tjetër nga ana e Lokomotivës, por kanë qenë kundërshtarët ata që kanë vendosur baraspeshën në shifrat 1-1 me anë të Guzina në minutën e 14./Halit Delibashi-Sport Ekspres/