VIDEO/ Ky Milan në tjetër nivel edhe pa Ibrën, përmbys Selltikun me “poker” golash dhe siguron kualifikimin

0

Milani vazhdon të ketë një ecuri fantastike këtë sezon, duke bindur me rezultate edhe në arenën europiane. Kuqezinjtë janë në një tjetër nivel edhe pa Ibrahimoviç në fushën e lojës, teksa kanë mposhtur me goleadë Selltikun mbrëmjen e sotme.

Pasi kaluan vetëm 14 minuta lojë “djajtë“ e gjetën veten në disavantazh 0-2, por kjo nuk ndikoi në gjendjen psikologjike të skuadrës. Milani barazon sërish shifrat në pjesën e parë, ku brenda dy minutash gjejnë 2 herë rrjetën.

Ndërkohë në pjesa e dytë flet kuqezi, me Milanin që shënon edhe dy herë të tjera në portën e skocezëve, duke triumfuar kështu me “poker” golash në “San Siro”. Çalhanoglu hapi siparin e golave për ekipin e Piolit me një perlë nga goditja e dënimit, ndërsa një gol model ishte edhe nga Hauge, i cili lë në vend 3 kundërshtarë dhe tund rrjetën. Milani mban vendin e dytë në tabelën e renditjes, por duke siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Europa League./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.