(VIDEO) Kutrone magjik, shpëton Milanin nga turpi!

Një gol në minutën e 94-t dhe një çlirim për Milanin… Patrik Kutrone shpëton fytyrën e kuqezinjve të Montelës, i cili në fund shfryn me një frazë aspak të hijshme por që i doli edhe nga nervozizmi dhe sidomos zhgënjimi, në një sfidë ku skuadra e tij dominoi dhe menaxhoi me dy gola (Andre Silva dhe Musakio), deri në minutën  e 84-t kur Akosti shfrytëzoi gafën e Bonuçit dhe kur Romanjoli i dha një dhuratë tjetër Rijekës, duke shkaktuar penallti të pafalshme në zonë, teksa ishte në kontroll të topit. Elez do të realizonte dhe do të çonte shifrat në 2-2.

https://www.youtube.com/watch?v=bemTrQH76YI

Por, në frymën e fundit dhe me vërshëllimat e tifozëve, Borini gjen pasimin e artë në qendër për Kutronen, që vetëm i ndërron rrugë topit dhe e dërgon në rrjetë, duke shpërthyer në festë… Gjashtë pikë dhe kreu i grupit për kuqezinjtë.

https://www.youtube.com/watch?v=3Effg4Nr7JU

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online