VIDEO/ Kush ka dyshime te Benzema? “I merr zvarrë” gjithë lojtarët e Atalantës, shihni spektaklin

0

Pas largimit të Kristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, duket se Benzema është tashmë “padroni i sulmit”. Francezi me origjinë algjeriane është kthyer në një makineri golash, teksa shënoi ditën e sotme ndaj Atalantës.

Por nuk janë vetëm golat, pasi 33 vjeçari ka kontroll shumë të mirë të topit dhe shpesh herë kthehet në mbrojtje për te ndihmuar shokët. Në minutën e 28-të, Benzema e mori topin në zonën e tij dhe dribloi 3 lojtarë të Atalantës. Edhe pas “shtyrjeve” të shumta nga futbollistët e skuadrës italiane, Benzema nuk nguroi te japë “shoë”. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.