Shkëlqen edhe në eliminim, vlerësimi për Gjimshitin ndaj Realit: Shënoi një gol…si krokodil

0

Berat Gjimshiti po mban një vazhdimësi mbreslënëse te Atalanta me paraqitjet e tij në ndeshjet e mëdha, duke treguar se i përket kalibrit të lartë. Humbja ndaj Realit të Madridit dhe eliminimi nga “Champions League” i ka dëshpëruar tifozët në Bergamo që shpresonin në përsëritjen e sukesit si në sezonin e shhkuar.

Ndërkohë Gjimshiti është vlerësuar me një notë të lartë në krahasim me shokët e tjerë të ekipit, teksa “Tuttomercatoëeb” i jep notën 6. Shumë duartrokitje janë dhënë për ndërhyrjen në pjesën e parë teksa parashikon lëvizjen e Vinicus duke i hedhur në këmbë përpara se lojtari i Realit të bënte goditjen.

“Praktikisht ka shënuar një gol ndaj Realit të Madridit kur shtrihet në tokë, si një krokodil, për të ndaluar gjuajtjen e Vinicus. Më pas si të tjerët është në mesin e kundërshtarëve”, shkruhet në vlerësim. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.