VIDEO/ Kur edhe profesori mban shënim leksionin! Mbyllet pa nisur Ajax-Dortmund, tifozët holandez krijojnë…mrekullinë!

0

Në ndeshjen mes Ajaksit dhe Dortmundit ishin tifozët që vendosën fitoren e thellë të holandezëve në shifrat 4-0. Entuziazmi ishte i jashtëzakonshëm dhe suksesi u arrit në fundin e 90 minutave.

Që të lësh gjermanët gojëhapur nga tribuna, duhet të kesh krijuar me patjetër një mrekulli. Kjo pasi ekipe si Dortmund dhe Bayern janë të mësuar thuajse në çdo javë nga spektakli që ofrohet falë tifozëve të tyre.

Por leksioni i marrë nga tifozët e Ajaksit, ishte i një niveli tjetër. Mes flakadanëve dhe tymi që pushtoi fushën, vetëm fjala çmenduri mund ta përkufizonte më së miri rastin në fjalë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.