VIDEO | Kryevepër në futbollin e plazhit, shijoni golin “alla-Ibrahimoviç”!

0

Një gol i mrekullueshëm mbetet i tillë, pavarësisht se kush e shënon apo kategorisë ku luhet. Perla e fundit nga vjen nga futbolli i plazhit.

Luhej java e pestë e kampionatit italian të futbollit të plazhit dhe Gabriele Gori i ka mahnitur të tillë. Sulmuesi i Viarexhios dhe kombëtares së kaltër ka shënuar një gol nga një pozicion pothuajse i pamundur. Roveshatë prej shumë larg dhe gol!

Gori kishte më afër portierin e tij sesa atë kundërshtar, por diçka e tillë nuk e pengoi të kryente në perfeksion lëvizjen akrobatike.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.