VIDEO/ Kroacia bën surprizën në ndeshjen e fundit, mposht Skocinë dhe rrëmben vendin e dytë në grup

Përpara ndeshjes me Skocinë, Kroacia kishte grumbulluar vetëm një pikë dhe tifozët ishin në ankth nëse Kombëtarja e tyre do të arrinte të kualifikohej në fazën e 1/8-ve të Uefa Euro 2020. Por eksperienca e Modriç dhe Perisiç bën që Kroacia të fitojë me rezultatin 3-1 dhe tashmë t’i rrëmbejë vendin e dytë Çekisë, e cila u mposht 1-0 nga Anglia.

Skocia ishte e pafuqishme për të përballuar presionin e nënkampionëve të Botës, duke u dorëzuar totalisht në pjesën e dytë. Me vetëm një pikë në 3 ndeshje, ishullorët eleminohen zyrtarisht nga Euro 2020./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

https://twitter.com/golsvideos2020/status/1407437488378060801

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online