VIDEO/ Kishin frikë se shqiptarët do të dilnin nga eventi, i befasojmë të gjithë në Wembley për Florian Markun

Florian Marku arriti që të mundte edhe Luiseton në Wembley, duke qenë i pamposhtur dhe rritur shifrën e fitoreve të marra. Por këtë herë, boksieri shqiptar tregoi qartësisht mbështetjen e madhe që ka nga tifozët. Sigurisht që ndeshja e tij nuk mund të ishte kryesorja e eventit.

Por të gjithë janë habitur kur panë se Florian Marku është lënë për në ndeshjen e fundit. Gjithmonë në fund lihet përballja më e rëndësishme, në mënyrë që tifozët të qëndrojnë deri në fund të eventit dhe të mos shkëputen para kohe, sapo të përfundoi ndeshja e tyre e preferuar.

E thënë më thjeshtë, shqiptarët e kishin pushtuar “Wembley-n”. Kjo është parë edhe në momentin e hyrjes të boksierit shqiptar apo edhe gjatë ndeshjes, atje ku thirrjet që dëgjoheshin ishin: “Mbyte, mbyte”. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online